Windows Server

Windows Server

sidebar

Wyświetlanie jednego wyniku

Windows Server 2019 Standard

(0)
2499,00  2399,00 

Jakie oprogramowanie serwerowe wybrać?

Najpopularniejszymi systemami serwerowymi są te pochodzące od firmy Microsoft. Firma ta przez lata wypracowała sobie solidną pozycję na rynku, oferując najwyższej jakości oprogramowanie ze świetnym wsparciem.

Poza Windows Serwer, na rynku można też znaleźć oprogramowanie serwerowe z rodziny Linux, które jest nieco lżejsze dla komputera, jednak interfejs użytkownika jest znacznie bardziej skomplikowany.

To, który system serwerowy wybierzemy, powinno być uzależnione od kilku parametrów. Po pierwsze, powinieneś zastanowić się, do czego będziesz z niego korzystał. Oprogramowanie serwerowe znacznie różni się od tego klasycznego, widzianego na większości komputerów i laptopów. Oprogramowanie serwerowe charakteryzuje o wiele większa wydajność i stabilność, niż zwykłego Windowsa, ale ilość funkcji przeznaczonych dla zwykłego użytkownika jest tu naprawdę niewielka. Nie jest on tak intuicyjny, a konfiguracja i jego serwis jest znacznie trudniejszy niż klasycznego Windowsa.

Wybierając system operacyjny na serwer, warto zastanowić się, na jakim komputerze będzie ono zainstalowane. Najważniejszym parametrem jest tu bowiem wydajność systemu. Im lepszy komputer lub serwer, tym wyższą wersję powinniśmy zainstalować.

Oprócz samego systemu operacyjnego Windows Serwer, użytkownicy otrzymują wraz z nim szereg przydatnych aplikacji, które w jeszcze większym zakresie pozwalają wykorzystać możliwości płynące z oprogramowania serwerowego. Wśród nich znajdują się min.:

  • Microsoft SQL Server – bardzo wydajne oprogramowanie służące do zarządzania i tworzenia baz danych.
  • Microsoft SharePoint – narzędzie pozwalające na przechowywanie i zarządzanie plikami i dokumentami.
  • Microsoft Exchange Server – system komunikacji, zapewniający jednolity dostęp do poczty e-mail, obsługi pracowników i ochrony łączności firmy.
  • Licencje dostępowe – licencje CAL, które można przypisać do wybranego użytkownika lub sprzętu. Ich posiadanie jest niezbędne, zarówno od strony technicznej jak i prawnej.

Podstawowe parametry Windows Serwer

Przed zakupem każdego oprogramowania serwerowego, powinno się sprawdzić minimalne i optymalne wymagania, niezbędne do prawidłowego jego działania. Jest to bardzo istotne, z tego względu, iż oprogramowanie serwerowe jest znacznie bardziej wymagające niż standardowe i zakup nieprawidłowego, może wiązać się z problemami z instalacją.

Dodatkowo, przed zakupem jakiejkolwiek licencji na system serwerowy, powinieneś zapoznać się ich parametrami i możliwościami. Jeżeli to możliwe, powinieneś też skontaktować się ze specjalistami z Microsoftu lub napisać do nas zapytanie. Dzięki temu ominiesz niepotrzebne problemy i dokonasz odpowiedniego wyboru.

Atrakcyjna cena na oprogramowanie serwerowe

Wybór odpowiedniego oprogramowania serwerowego nie jest łatwy, nie tylko ze względu na cenę, ale też na bogatą gamę produktów. Przed wyborem, powinieneś zapoznać się z naszą ofertą i wybrać produkt, który idealnie spełnia Twoje oczekiwania.

Znajdziesz u nas kompleksowe rozwiązania, podzielone na kilka sekcji, z czego każda zawiera oprogramowanie serwerowe innego typu. W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie oryginalne oprogramowanie serwerowe w korzystnej cenie.

Najpopularniejsze oprogramowanie serwerowe

Do najpopularniejszych systemów serwerowych należą:

  1. Windows Serwer 2019 Standard
  2. Windows Serwer 2019 Standard 16core
  3. Windows Serwer 2016
  4. Allround Developer Annual Service Contract
  5. PRANAS.NET SQL Backup And FPT Pro

TOP